Interiér byl přihlášen do soutěže Interiér roku 2022.

Důvěra investora byla od začátku stoprocentní a tak jsem mohla mít volnou ruku během celého průběhu rekonstrukce. Cílem bylo nejen splnit dané požadavky ale i navrhnout moderní a funkční interiér, který zároveň bude ctít genius loci. Dům, ve kterém se byt nachází je totiž památkovou stavbou z třicátých let minulého století.

V návrhu jsem od začátku počítala se stavebnímu úpravami a odstraněním některých příček. Díky tomu vznikla možnost pro propojení budoucího obývacího pokoje s kuchyňským koutem. Stavební úpravou mezi komorou a záchodem zase vznikl prostor pro pračku původně umístěnou v koupelně a tak se koupelna mohla stát vytouženou relaxační místnosti.

Audio soustava měla podstatný vliv i na dispoziční řešení obývacího pokoje. Pro dosažení imerzního audio zážitku, bylo nutné umístit polohovací křeslo tak aby stálo na vrcholu pomyslného rovnoramenného trojúhelníku.

V interiéru nakonec byli použité i zajímavé dekorativní prvky.

V obývacím pokoji je položen na zakázku vyrobený unikátní orientální koberec. Osobně jsem vybrala skladbu barev a motiv, který u investora sklidil obrovský úspěch. Kuchyň na jeho na podnět zdobí nástěnné hodiny QLOCKTWO vyrobené z tisíc let staré horniny. Jídelnu zase originální servírovací stolek z třicátých let. V ložnici je replika lampy „typ 5839“ a v obývacím pokoji originální dobová stojací lampa.

Závěrem, jsem ráda, že se nám podařilo vyplnit přáni investora a elegantně propojit moderní technologie s respektem a úctou k historii místa.