Vrací se teplo domova. Hurá!!!! Obrovské překvapení v podobě neskutečného množství dřevěného nábytku, na nás čekalo ve čtyřech pavilonech milánského výstaviště Rhofiera. S pocitem, že na prohlídku budeme potřebovat minimálně jeden světelný rok, vyrážíme už vyzkoušeným systémem, do uliček mezi jednotlivé expozice. Za chvilku jsem se cítila jako Alenka v říší divů. S pusou otevřenou dokořán zírám na obrovské dřevěné palety, na kterých jsou vystavené nádherné kousky dřevěného nábytku. Jeden krásnější než druhy. Mířím k informačnímu pultu a měním vizitku za katalog. Fotím jako o život.

Není nad přírodní materiál. Italský výrobce Riva 1920 ukázal krásu dřeva v čisté podobě. Tradice firmy sahá až do roku 1920, kdy dědeček a otec současných majitelů začali rodinné dobrodružství. Nechtěli jít jednoduší cestou a vyrábět nábytek z běžných materiálů, zvolili cestu nevyzpytatelnou, práci s masivním dřevem. Snaha se vyplatila a v roce 1992 firma zažívá boom. Jeden z bratru, mimochodem umělec, vytváří kolekci, ve které promítá svůj talent.

Tentýž rok vystavují poprvé na iSaloni a získávají první mezinárodní ocenění. Dnes mají jeden z nejnavštěvovanějších stánků na výstavách nábytku. Během třídenního maratonu jménem prohlídka iSaloni, jsem viděla neskutečné množství nábytku. Na spoustu vystavovatelů jsem už dávno zapomněla, většina židlí splynula v jednu, ale na RIVU 1920 nezapomenu. NIKDY!

O další nádherný zážitek se postarala firma s portugalská firma WEWOOD. Docela mladá oproti Rivě. Založená v roce 2010, na základě výzkumu společnosti, která se zabývá výrobou a vývozem dřevěného nábytku od roku 1964. Tým designérů funguje jako jedna velká rodina a zřejmě se tato politika odráží na kvalitě nábytku. Je prostě nádherný.

Udělala bych chybu, kdybych nepřipomněla další skvost milánské výstavy. Francouzkou firmu DRUGEOT LABO, která, jak sama uvádí na svých stránkách, vyrábí vtipný zároveň provokativní nábytek, který zachovává svou funkčnost a praktičnost.

Delší zastávka s focením byla u taktéž rodinné firmy VALSECCHI 1918 z Italie.

Za zmínku z řad výrobců nábytku stojí také Ethnicraft, výrobce z Belgie, Bartoli design, Devina Nais, Thors – design a….. už si nevzpomenu.