KDYŽ SE KRÁSA DESIGNU SNOUBÍ S KRÁSOU ŽENSKOU, aneb když se sejdou dvě kočky :)
Společnost Vespera – křesla a sedací nábytek na jeden den propůjčila krásné prostory brněnského showroomu krásné ženě, úřadující Supermiss, Lence Čepákové a skvělému týmu, který měl za úkol zajistit hladký a profesionální průběh focení.

No a moje maličkost měla to štěstí a mohla být součástí celé akce.
Role pozorovatele má spoustu výhod. Čas a prostor vás nijak neomezují, máte možnost vidět to, co ostatní ne a hlavně si to náramně užít.
I přes možnost nemít žádnou zodpovědnost jsem svoji roli brala vážně :).

Čekala jsem, že to bude úplně jiné. Upjaté, oficiální, umělé. Opak byl pravdou. Přijela parta dobře naladěných lidí a krásná, mile se usmívající mladá dáma.
Po rychlém seznámení a uvítacím přípitku se začalo pracovat. Šatnou byla vybrána designová ložnice, která je součást showroomu.

Panel CZECH DECO TEAMU chránil krásku od nechtěných pohledů z vedlejší budovy. Musím říct, že se náramně hodil i jako pozadí spousty fotek pořízených během příprav na focení.

Po přípravě, která připomínala stěhování menšího bytu, začala hra: škatulata, škatulata hejbejte se.
Fotograf vybral to nejvhodnější místo na pořízení fotek a zbytek týmu musel použít všechno svoje svalstvo, na posun sedaček. Díky jejich kvalitní konstrukci to byla pořádná fuška.

Po vytvoření plácku, bylo potřeba vybrat pozadí. Oko odborníků padlo na vystavené materiály, které se používají při výrobě sedaček. Přírodní kůže. Jedna hezčí než druhá. Po rychlé poradě byl vybraný favorit a vzápětí pověšen a připevněn. Původní nápad, že dvě křehké dámy budou v roli držáků, vydržel jen pár minut. Váha vybraného kousku nebyla zanedbatelná. Kvalita je prostě kvalita :).

Nápad použít takové pozadí byl vynikající. Vznikla totiž jakási symbióza. Před drsnou a silnou kůží v pozadí vynikala jemnost a krása modelky. Přírodní materiál zvýraznil přirozenost pořízené fotografie. Naprosto dokonalé!

Takové focení není otázkou hodiny, ani dvou. Je to celodenní záležitost. A tak bylo občas potřeba odpočinout si, samozřejmě kde jinde, než na některé ze sedaček.
A pak se to stalo. Osudový okamžik! Láska na první posezení :).
Návrhářka a stylistka Věra Kučírková, autorka modelů, které Supermiss měla na sobě, trávila odpočinkové chvíle na křesle Vespera. A už se od něj nemohla odlepit. Ještě druhý den mi psala, že jí nedá spát ta nádherná pohodlná sofa.

Čas plynul poměrně rychle. Správně, snad mi odpustí ten výraz, ukecaný fotograf Zbyněk Maděryč dokázal přeměnit skromnou milou dámu v dračici trhající střapce z taburetu, na kterém seděla. Spokojený vyvolanou reakcí, nadšeně prezentoval pořízené fotky a vtipně zvedal náladu všech přítomných.

Náladu zvedalo také Martini a vynikající šampaňské……..

Tak a co ještě dodat? Přece pár zákulisních věcí :).
Manažerka Vespery Šárka, zvládla organizaci naprosto dokonale. Skvěle připravila celý prostor showroomu a pak řídila situaci. Jak pravou tak levou :).

Ležérní outfit fotografa Maděryče, byl nezbytný. Většinu času trávil na zemi. Za účelem pořízení co nejlepších fotek neváhal udělat cokoli.

O vlasy a make up se starala dvojice Tomáš Láník a Markéta Dobrovolná. Když bylo potřeba udělat něco jiného, pohotově odložili lak na vlasy a štětce a přiložili ruku k dílu. Tomáš se dokonce postaral, abychom nebyli o hladu  :).

A když už jsme u jídla, zkusím ještě vyvést z omylu širokou veřejnost. Mít dokonalou postavu, neznamená hladovět, jak si jistě myslí většina lidí. Naše milá modelka si s chuti dala pizzu z místní restaurace. A kokosovou sušenku k tomu :).

Prosím omluvte kvalitu mých fotek. Některé z nich nejsou úplně dokonalé. To víte, ze zákulisí to někdy moc nešlo ……. :).
P.S. Přikládám ještě jednu fotku, kde dvorní fotograf smeká nad délkou mých nohou :). Následovně je vyfotil. Tak snad se někdy těch záznamů dočkám :).