Hned u prvního stánku u firmy Scavolini  bylo jasno.  Barvy, materiály, provedení. Celou výstavou nás doprovázely tři barvy. Hnědá v podobě dřeva a její dvě lesklé kamarádky, šedá a bílá.

Sem tam se objevila zelená či oranžová.  Doplňkovou barvou byla zlatá.

Pracovní plochy zdobil umělý kámen a nerezavějící ocel. A výrobci byli patřičně pyšní na tento materiál.  Vždyť je „so hard“ :). Další pyšnou hláškou bylo použití solid wood a really stone. Pro zákazníka to znamená tak trochu much money :).

Podezírám ČEZ a podobné společnosti, že financují kuchyňský průmysl. Všechno do posledního šuplíku bylo podsvícené. Ledka sice není žrout energie, ale těch metrů led pásů bylo požehnaně. Na druhou stranu, pohodlí a bezpečí při nočním útoku na kuchyň, bude asi k nezaplacení.

Úchytka pomalu mizí. A když už je, tak je něčím zajímavá. Klasická zůstala jen u klasiky :).

Tak a teď něco o hře na schovávanou.
Trendem poslední doby je propojení obytného prostoru s kuchyní. A tak každý z nás zná tu situaci, kdy se objeví nečekaná návštěva a my zrovna nemáme uklizeno. Ložnici zavřeme, ale co kuchyňský kout?
Výrobci to vyslyšely a  začali schovávat. Varnou desku do desky pracovní, troubu do skříně, digestoř do varné desky, a tak dále a tak dále.

Líbil se mi tento nápad, a pevně doufám, že ho při své práci použiji.
Další vychytávkou bylo otevírání. Do boku, do vrchu, elektrické…. Mně se nejvíc líbilo otevírání vrchních skříněk do boku. Šetří prostor a zároveň minimalizuje riziko úrazu. Další pěknou vychytávkou bylo otevírání do boku, kdy se dveře prostě zasunuly do skříně a nepřekážely.

Moc se mi líbilo, že se skoro všichni snažili o maximální využití prostoru. Naprosto mě uchvátila rohová skříň. Ideální právě do těch současných „kákáček“.

A nakonec favorité
Diesel a Scavolini předvedli industriální Social kitchen. Moc krásná.

Italská firma Gatto ukázala velice zajímavý materiál. Bohužel, pán neuměl moc anglicky a tak doposud nevím s čeho ta kuchyň vlastně byla :).

Firma Marchi  cucine v rámci oslav 40 let od založení, vyrobila krásnou kuchyň La dolce vita.  Správně tušíte, že ve stylu 60. let.

Kuchyň firmy Smeg, vhodná spíš na chalupu upoutala pozornost nejednoho návštěvníka.

Letošní Eurocucina byla rozhodně inspirativní. Mnohem víc mě ale zaujala FTK, mezinárodní výstava spotřebičů a vybavení do kuchyně. O tom zase příště :).