Je čtvrtek 27. března 2015. Brány šanghajského výstaviště se otevřely, aby přivítaly tisíce návštěvníků první velkolepé designové show „DESIGN SHANGHAI“. A já jsem u toho. Stojím před velkolepou budovou, kochám se pohledem na nádvoří, kde se blýskají vystavené luxusní vozy, křišťály Swarovski a obrovské gumáky s anglickou vlajkou. Těším se na neuvěřitelné překvapení, které jsem nečekala a bojím se, že se vzbudím. Tajně mačkám ruku a zjišťuji, že jsem opravdu vzhůru, že to není sen a že se stávám součástí velké události. Vystavuje zde přes 300 designérů, umělců a firem zabývajících se designem a uměním. Mám chuť vyskočit do nebe.

Budu se dívat, budu se dotýkat, budu mluvit s lidmi, které vídávám jen v časopisech … a budu se snažit předat své pocity dál …

Pro začátek pár slov o místě činu.

Budova Šanghajského výstaviště byla postavené v roce 1955. Dostala jméno Budova Čínsko Sovětského přátelství a měla připomínat spojenectví mezi Čínou a Sovětským svazem. Design budovy těžce připomíná Ruský a Empir styl neoklasické architektury s prvky Stalinistických neoklasických inovací. Měří 110,4 metrů a do roku 1988 byla nejvyšší budovou Šanghaje. Rozlohou 93 000 m čtverečních půdorysně patří mezi nejrozlehlejší komplex propojených budov ve městě. Leží blízko centra velkoměsta na pozemku Silas Aaron Hardoora, magnáta ze začátku dvacátého století.