Doleva, doprava, nahoru, dolu????? Aaaa, tam je Tom Dixon a Vitra a tam ty koberce a světla a… Bože já to nestihnu!!!!

Po prvotní panice jsem se odebrala k informačnímu panelu. Uf dobrý, je v tom systém. Přede mnou se rozprostírala expozice v hlavní budově. Zmapovala jsem okolí a rozhodla, že se vydám směrem dolu, prohlídnu centrální výstavu a pak hodím minci, zda doleva nebo doprava.

A už to jelo. Prohlídka jednotlivých expozic, výměna vizitky za katalog, rozhovor se zástupcem firmy nebo designérem osobně. Spousta vystavených kousků patří do limitovaných edic, s největší pravděpodobností je už nikdy neuvidím, ale inspirace zůstane. Mimochodem, smekám před pokorou známých designerů a umělců, kteří se vůbec netvářili ve stylu „ já jsem to vymyslel a vytvořil“. Podali vám to tak, že jste vskutku cítili materiál, vnímali krásu a technologii a na okamžik byli součástí celé story.

Snad se mi, prostřednictvím fotek, podaří předat dál alespoň trochu neuvěřitelné krásy. Bylo těžké udělat užší výběr. Každopádně, Bohu dík za digitální fotoaparáty a karty s obrovskou pamětí :) . První den končí, už se těším na zítřek …